Kietmedžio (ąžuolo, uosio, alksnio) masyvo durys.
Pačios brangiausios durys gaminamos iš tvirtos rūšies medienos masyvo (ąžuolo, uosio, alksnio). Tokios durys retai sutinkamos masinėje gamyboje. Dažniausiai jos gaminamos pagal užsakymą. Tokių durų eksploatavimo terminas -net 100 metų. Esant būtinybei, jas galima restauruoti. Tačiau dėl savo solidaus svorio tokios durys, laikui bėgant, gali nusėsti ir sandariai nebeužsidaryti, o taip pat jos gali deformuotis dėl drėgmės patalpose, kuri atsiranda keičiantis oro sąlygoms.

Spygliuočių medienos masyvo (eglė, pušis) durys
Durys iš spygliuočių medienos masyvo (eglė, pušis) taip pat gali būti priskirtos vidutinių kainų kategorijai. Iš pirmo žvilgsnio, tokių durų kaina gali pasirodyti mažesnė nei faneruotų durų, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Durys, pagamintos iš spygliuočių medienos, parduodamos nepadengtos laku. Po profesionalaus tokių durų dažymo, jų kaina gerokai šokteli, o dažnai net ir pranoksta faneruotų durų kainą. Tokios durys, laikui bėgant, keičia savo spalvą (patamsėja). Kartais spalva pasikeičia netolygiai: dėl to gerokai prastesnis tampa išorinis durų vaizdas. Be to, jos gali deformuotis ir sandariai nebeužsidaryti dėl drėgmės pakitimų patalpose. Tokios durys eksploatuojamos 30 metų.

Faneruotos durys
Faneruotos durys priskiriamos vidutiniškai kainuojančiai produkcijai. Jos gaminamos iš pušies (eglės), po to apklijuojamos tvirtos rūšies medienos lukštu ir padengiamos laku. Jų gamyboje taikomos specialios technologijos, todėl durys nenusėda ir joms negresia deformacija. Tokių durų eksploatavimas trunka 50 metų. Jas taip pat galima restauruoti.


Laminuotos durys

Laminuotos durys priklauso žemų kainų grupei. Tokios durys gaminamos iš presuotų medienos dulkių ir apklijuojamos specialia plėvele. Šnekamojoje kalboje šias duris žmonės vadina popierinėmis. Šis pavadinimas šiek tiek atitinka realybę: laminuotos durys bijo stipraus mechaninio poveikio (smūgių, įbrėžimų) ir jas labai sunku restauruoti. Užtat joms negresia deformacija dėl pasikeitusios drėgmės patalpose. Be to, įvairiausių šių durų modelių yra labai daug, o kaina visai nedidelė. Tokios durys tarnaus jums apie 10 metų.